Dom na sprzedaż
4 990 000 PLN
Warszawa, Stary Żoliborz 
4 pok., 250 m2
Informacje podstawowe
Pow. użytkowa:
200 m2
Rodzaj domu:
Szeregowy
Rok budowy:
1926
Liczba pięter:
1
Powierzchnia działki:
464 m2
Kształt działki:
Nieregularny
Droga dojazdowa:
Kostka brukowa
Rynek:
Wtórny
Stan budynku:
Dobry
Informacje dodatkowe
Materiał:
Cegła
Powierzchnie pokoi:
50m2, 27m2, 21m2, 44m2
Liczba łazienek:
2
Rodzaj dachu:
Dachówka ceramiczna
Ogrzewanie:
Gazowe
Ujęcie wody:
Miejska
Rodzaj kanalizacji:
Miejska
Garaż (liczba miejsc):
Nie
Typ ogrodzenia:
Mieszane

Dom na jednej z najbardziej prestiżowych uliczek na Starym Żoliborzu (Urzędniczym). Unikatowa oferta na kameralnej ulicy Wieniawskiego.

Dom – segment skrajny z 1926 roku o niesamowitych możliwościach aranżacyjnych, posadowiony na działce o powierzchni 464 m2 o wymiarach 44 m długości na 11 m szerokości – orientacyjnie (z bocznym dojazdem do działki, drogą wyłożoną płytami granitowymi – oprócz głównego wejścia od ulicy) i kształcie zbliżonym do prostokąta. Nieruchomość zachowała swój przedwojenny charakter – ma duszę …

Na działce oprócz budynku mieszkalnego znajduje się kryty basen 9m x 3m – obecnie nie używany – w stanie do remontu (wszystkie instalacje sprawne), połączony z budynkiem gospodarczym – sauna. Basen można reaktywować lub zmienić przeznaczenie tej części nieruchomości na inne – wedle uznania.

Dom ma cztery kondygnacje – piwnicę (z oknami), gdzie znajduje się kotłownia, pomieszczenie gospodarcze oraz pomieszczenie rekreacyjne, parter składający się z salonu z jadalnią o pow. 50 m2 z wyjściem na taras ok. 50 m2, kuchni o pow. 17 m2, wc dla gości 1,2 m2, holu o pow. 7,8 m2 oraz wiatrołapu o pow. 3,7 m2. Na piętrze mamy dwie duże sypialnie o pow. 27 m2; 21 m2; oraz pokój kąpielowy o pow. 12,3 m2, komunikacja 17,2 m2, na poddaszu znajduje się kolejny pokój – otwarta przestrzeń o pow. 44 m2 z antresolą (o wysokości do 1,6 m) nad częścią pomieszczenia do wysokości łącznej ok. 4,2 m, oraz łazienka o pow. 11,8 m2, komunikacja 9,6 m2, pomieszczenie gospodarcze 7,9 m2.

Nieruchomość sukcesywnie remontowana (wymieniono wszystkie instalacje wewnętrzne, został zamontowany nowy, dwufunkcyjny piec c.o. VAILLANT, kilka lat temu nastapiła całkowita wymiana dachu – dachówka ceramiczna oraz orynnowania), a także unowocześniana, ale z zachowaniem specyficznego, unikalnego charakteru. Działka jest wzbogacona wieloma nasadzeniami, w tym starodrzew, ma bardzo prywatny charakter i daje poczucie komfortu oraz intymności.

W okolicy jest pełna infrastruktura handlowa, zaplecze edukacyjne, gastronomiczne, a także praktycznie wszystkie środki komunikacji publicznej (autobusy, metro, tramwaje, SKM / PKP). Lokalizacja pomiędzy Placem Grunwaldzkim, a Placem Wilsona daje spore możliwości w zakresie sportu i rekreacji na świeżym powietrzu – blisko jest też nad Wisłę, można wybrać się na spacer w rejon Cytadeli.

Stan prawny uregulowany – własność gruntu, nie ma problemu z zakupem na kredyt. Wysokość parteru około 3 m, piętra 2,55 m, poddasze od 0,6 do 4,2 m – skosy, aczkolwiek co najmniej połowa powierzchni jest normalnej wysokości. Poddasze stwarza niesamowite możliwości aranżacyjne, można je wykorzystać na pracownię artysty lub azyl dla młodego pokolenia.

KUPUJĄCY NIE PŁACI WYNAGRODZENIA DLA AGENCJI – CAŁOŚĆ POKRYWA SPRZEDAJĄCY

* Prezentowane informacje nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych * Dokładam wszelkich starań, aby prezentowane nieruchomości były jak najlepiej opisane i zawierały aktualne informacje *

Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r (Dz.U. 133 poz. 883) wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb procesu pośrednictwa.
Wysłanie wiadomości za pośrednictwem niniejszego formularza oznacza wyrażenie przez Państwa zgody na przetwarzanie dobrowolnie podanych przez Państwa danych dla potrzeb procesu pośrednictwa. Aby wysłać wiadomość proszę najpierw zaznaczyć checkbox I’m human a następnie kliknąć przycisk “Wyślij”.