image_print
Dom na sprzedaż
4 990 000 PLN
Warszawa, Stary Żoliborz 
4 pok., 250 m2
Informacje podstawowe
Pow. użytkowa:
200 m2
Rodzaj domu:
Szeregowy
Rok budowy:
1926
Liczba pięter:
1
Powierzchnia działki:
464 m2
Kształt działki:
Nieregularny
Droga dojazdowa:
Kostka brukowa
Rynek:
Wtórny
Stan budynku:
Dobry
Informacje dodatkowe
Materiał:
Cegła
Powierzchnie pokoi:
50m2, 27m2, 21m2, 44m2
Liczba łazienek:
2
Rodzaj dachu:
Dachówka ceramiczna
Ogrzewanie:
Gazowe
Ujęcie wody:
Miejska
Rodzaj kanalizacji:
Miejska
Garaż (liczba miejsc):
Nie
Typ ogrodzenia:
Mieszane

Dom na jednej z najbardziej prestiżowych uliczek na Starym Żoliborzu (Urzędniczym). Unikatowa oferta na kameralnej ulicy Wieniawskiego.

Dom – segment skrajny z 1926 roku o niesamowitych możliwościach aranżacyjnych, posadowiony na działce o powierzchni 464 m2 o wymiarach 44 m długości na 11 m szerokości – orientacyjnie (z bocznym dojazdem do działki, drogą wyłożoną płytami granitowymi – oprócz głównego wejścia od ulicy) i kształcie zbliżonym do prostokąta. Nieruchomość zachowała swój przedwojenny charakter – ma duszę …

Na działce oprócz budynku mieszkalnego znajduje się kryty basen 9m x 3m – obecnie nie używany – w stanie do remontu (wszystkie instalacje sprawne), połączony z budynkiem gospodarczym – sauna. Basen można reaktywować lub zmienić przeznaczenie tej części nieruchomości na inne – wedle uznania.

Dom ma cztery kondygnacje – piwnicę (z oknami), gdzie znajduje się kotłownia, pomieszczenie gospodarcze oraz pomieszczenie rekreacyjne, parter składający się z salonu z jadalnią o pow. 50 m2 z wyjściem na taras ok. 50 m2, kuchni o pow. 17 m2, wc dla gości 1,2 m2, holu o pow. 7,8 m2 oraz wiatrołapu o pow. 3,7 m2. Na piętrze mamy dwie duże sypialnie o pow. 27 m2; 21 m2; oraz pokój kąpielowy o pow. 12,3 m2, komunikacja 17,2 m2, na poddaszu znajduje się kolejny pokój – otwarta przestrzeń o pow. 44 m2 z antresolą (o wysokości do 1,6 m) nad częścią pomieszczenia do wysokości łącznej ok. 4,2 m, oraz łazienka o pow. 11,8 m2, komunikacja 9,6 m2, pomieszczenie gospodarcze 7,9 m2.

Nieruchomość sukcesywnie remontowana (wymieniono wszystkie instalacje wewnętrzne, został zamontowany nowy, dwufunkcyjny piec c.o. VAILLANT, kilka lat temu nastapiła całkowita wymiana dachu – dachówka ceramiczna oraz orynnowania), a także unowocześniana, ale z zachowaniem specyficznego, unikalnego charakteru. Działka jest wzbogacona wieloma nasadzeniami, w tym starodrzew, ma bardzo prywatny charakter i daje poczucie komfortu oraz intymności.

W okolicy jest pełna infrastruktura handlowa, zaplecze edukacyjne, gastronomiczne, a także praktycznie wszystkie środki komunikacji publicznej (autobusy, metro, tramwaje, SKM / PKP). Lokalizacja pomiędzy Placem Grunwaldzkim, a Placem Wilsona daje spore możliwości w zakresie sportu i rekreacji na świeżym powietrzu – blisko jest też nad Wisłę, można wybrać się na spacer w rejon Cytadeli.

Stan prawny uregulowany – własność gruntu, nie ma problemu z zakupem na kredyt. Wysokość parteru około 3 m, piętra 2,55 m, poddasze od 0,6 do 4,2 m – skosy, aczkolwiek co najmniej połowa powierzchni jest normalnej wysokości. Poddasze stwarza niesamowite możliwości aranżacyjne, można je wykorzystać na pracownię artysty lub azyl dla młodego pokolenia.

KUPUJĄCY NIE PŁACI WYNAGRODZENIA DLA AGENCJI – CAŁOŚĆ POKRYWA SPRZEDAJĄCY

* Prezentowane informacje nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych * Dokładam wszelkich starań, aby prezentowane nieruchomości były jak najlepiej opisane i zawierały aktualne informacje *

Uprzejmie proszę o kontakt telefoniczny po godzinie 16:00 na numer kom. +48 727-670-131, dziękuję. Kontakt mailowy [info@s-sadowski.eu] możliwy przez cały dzień.